środa, 7 stycznia 2015

Maski rosyjskie do włosów - drożdżowa i jajeczna

Z rosyjskich kosmetyków najbardziej popularna jest drożdżowa maska do włosów Pervoe Reshenie. Opisana jest jako produkt przyspieszający wzrost włosów. W składzie posiada:

  • drożdże piwne
  • sok z brzozy
  • ekstrakty z omanu wielkiego, mącznicy lekarskiej, ostropestu plamistego
  • oleje z kiełków pszenicy, nasion białej porzeczki, orzeszków cedrowych, owoców dzikiej róży

Także skład ciekawy. Konsystencja jest dość rzadka, lejąca, trzeba nałożyć jej sporo. Opakowanie zawiera 300ml i kupimy je w cenie 15-16zł. Dostępna jest w internetowych sklepach kosmetycznych, a także niektórych sklepach stacjonarnych, które oferują rosyjskie kosmetyki.

Słoiczek jest bardzo niepraktyczny. Jeżeli pobrudzimy zakrętkę (np. przechylimy słoiczek do góry nogami - nawet podczas transportu) to maska zacznie wypływać bokami i pozostawi nieestetyczną zaschniętą warstwę. Trzeba wtedy dokładnie umyć zakrętkę i boki pojemniczka lub po prostu nie dokręcać go do końca.

Ze względu na konsystencję maska nie jest wydajna. Właścicielki krótkich włosów pewnie nie będą narzekać, ale mi starcza na kilka razy, może 4, w porywach do 4,5 ;) Na zdjęciu widać raz użytą maskę drożdżową i dwa razy użytą jajeczną.

Maskę drożdżową lubię ze względu na jej zapach i jest to już moje trzecie opakowanie. Używam jej co kilka tygodni. Nakładam na 20-30 minut podczas kąpieli. Zapach ma naprawdę przepiękny, jakby orzeszkowy. Na włosach pachnie długo. Niestety kompletnie nie ułatwia rozczesywania, muszę się po niej strasznie szarpać z włosami. Nie widzę poprawy kondycji włosów, szybszego wzrostu czy odżywienia. Gdyby nie zapach to bym jej więcej nie kupiła.

Maska jajeczna Pervoe Reshenie jest mniej popularna od poprzedniczki. Ma za zadanie intensywnie odżywiać włosy i skórę głowy. W składzie znajdują się:

  • proteiny z białek jaj
  • słód żytni
  • sok z brzozy
  • ekstrakty z szałwii, maliny moroszki, różeńca górskiego 
  • oleje z rokitnika zwyczajnego, dyni, orzechów leszczyny pospolitej

Konsystencję ma taką jak maska drożdżowa, ale wydaje mi się, że ma mocniejsze działanie, bo łatwiej po niej rozczesać włosy. Nie jest to jednak to, czego szukam - włosy nie są miłe w dotyku, ani sypkie. Są zwykłe. Zapach jest przyjemny, słodki, ale nie tak ładny jak drożdżowej. Nie jestem z niej zadowolona w ogóle i więcej nie kupię.

Poniżej składy.

Maska drożdżowa:
Aqua with infusions of: Yeast Extract, Betula Alba Juice; enriched by extracts: Inula Helenium Extract, Arctostaphylos Uva Ursi Extract, Silybum Marianum Extract, Cetrionium Chloride, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Guar Gum; cold pressed oils: Triticum Vulgare Germ Oil, Ribes Aureum Seed Oil, Pinus Siberica Cone Oil, Rosa Canina Fruit Oil, Ascorbic Acid, Panthenol, Glucosamine, Citric Acid, Parfum, Benzoic Acid, Sorbic Acid

Maska jajeczna: 
Aqua with infusions of: Hydrolyzed Egg Protein, Malt, Betula Alba Juice, enriched by extracts: Salvia Officinalis, Rubus Chamaemorus, Rhodiola Rosea, Cetrionium Chloride, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Guar Gum, cold pressed oils: Hippophae Rhamnoides, Cucurbita Pepo, Corylus Avellana Seed, Panthenol, White Beeswax, Tocopherol, Citric Acid, Parfum, Benzoic Acid, Sorbic Acid

Jesteście z nich zadowolone?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...